Olej szafranowy – ekskluzywny i zaskakujący

olejek-na-wlosy.jpgOlej szafranowy jest wytłaczany z nasion ciernistej przypominającej oset rośliny, która jest popularna zwłaszcza na terenach Azji i Afryki. Olejek szafranowy od tysięcy lat stosowany jest na wyżej wspomnianych kontynentach nie tylko jako kosmetyk do ciała i włosów, ale jako remedium na różne choroby.

Dziś jego działanie ogranicza się przede wszystkim do pielęgnacji urody. Ma on bowiem właściwości regenerujące i nawilżające skórę oraz włosy, a przy tym poprawia elastyczność tkanek, dzięki czemu włosy stają się sprężyste, a skóra otrzymuje delikatny efekt liftingu.

 

Co zawiera olej szafranowy i dlaczego jest tak nieoceniony w kosmetyce?

– Olejek zawiera duże stężenie kwasu linolowego, który należy do kwasów z grupy omega – 6. Będzie on idealny dla włosów o wysokiej porowatości, które wymagają regeneracji i stałego nawilżenia.

Olej szafranowy dzięki 80% stężeniu kwasu linolowego ma należy do kategorii olejków niewnikających. Oznacza to, że oprócz wewnętrznej, dogłębnej regeneracji znaczna część jego cząstek tworzy tzw. warstwę okluzyjną na powierzchni włosa. Dzięki temu olejek szafranowy tworzy ochronną otoczkę wzdłuż całej łodygi włosa i ochrania je przed wszelkimi uszkodzeniami i zniszczeniem. Olejek szafranowy, dzięki takiej ilości kwasu linolowego ma jeszcze jedną, niespotykaną w innych olejach właściwość: reguluje on gospodarkę hormonalną u kobiet, zwalczając problem z nieregularną miesiączką. Co więcej – olejek szafranowy pobudza produkcję hormonów szczęścia. Pomoże też osobom cierpiącym na bezsenność i wspomoże w początkowej fazie choroby Alzheimera. Jeśli zatem dopada cię jesienna chandra lub stres zakłóca twój sen – sięgnij po olej szafranowy. Oprócz remedium na smutki będzie on dodatkowo świetną kuracją regenerującą zniszczone, matowe, delikatne i osłabione włosy. Olejek szafranowy świetnie działa na skórę głowy i całe włosy. Głęboko regeneruje i usprawnia procesy zachodzące na powierzchni skóry. Pobudza on również mieszki włosowe do pracy, co sprawia, że pukle zaczynają rosnąć szybciej, są grubsze i mocniejsze.