Orientana. Wielozadaniowy olejek z szafranem i różą japońską

Olejek szafranowy uznaje się za jeden ze skuteczniejszych olejków do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Jest wielofunkcyjny i naturalny, a w połączeniu z innymi olejami i ekstraktami tworzy niezastąpiony produkt. Taki jak olejek do twarzy Róża Japońska i Szafran Orientana, który można stosować także… na włosy!

olej-szafranowy.jpgOrientana Róża Japońska i Szafran to połączenie naturalnych olejków roślinnych, w których bardzo ważne miejsce zajmuje olej szafranowy. Receptura olejku przygotowana została według tradycyjnych zasad ajurwedy, czyli indyjskiej medycyny naturalnej. Olejek Orientana to świetna opcja dla wegetarian i wegan. Nie był testowany na zwierzętach i zawiera wyłącznie naturalne substancje, które korzystnie wpływają nie tylko na kondycję skóry twarzy.

Co ma w sobie olejek Orientana?

Jedno spojrzenie na skład olejku do twarzy Róża Japońska i Szafran Orientana wystarczy, żeby zachwycić się tym produktem. Wyłącznie naturalne oleje roślinne i ekstrakty wzbogacone o witaminę E. Działania tego olejku nie zaburzają żadne substancje dodatkowe, które mogłyby być potencjalnie szkodliwe. Nie zawiera silikonów, alkoholi, konserwantów, barwników, substancji zapachowych i innych sztucznych składników. Znajdziemy w nim kompleks olejów:

  • olej z ziaren słonecznika,
  • olej sezamowy,
  • oliwę z oliwek,
  • olej migdałowy,
  • olej jojoba,
  • olej z pestek moreli,
  • olej z kiełków pszenicy,
  • olej różany,
  • olej szafranowy.

Najważniejsze w olejku do twarzy Orientana Róża Japońska i Szafran są jednak dwa składniki. Pierwszy to olejek różany, który pozyskuje się z róży japońskiej. To źródło witaminy C, flawonoidów i przeciwutleniaczy. Zawiera wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego świetnie sprawdzi się na włosach średnio- lub wysokoporowatych. Drugi ze składników to olej szafranowy, a właściwie macerat na bazie ekstraktu z szafranu.

Olejek Orientana Szafran i Róża na włosy?

Teoretycznie producent nie wspomina o tym, że olejek do twarzy Orientana z szafranem i różą japońską można stosować gdzieś indziej niż na twarz. Kosmetyk przeznaczono do skóry suchej i wymagającej odżywienia. Świetnie sprawdzi się też na zniszczonych, wysuszonych i potrzebujących regeneracji włosach. Łączy w sobie wyłącznie naturalne oleje i witaminy, które są najlepszym kosmetykiem dla włosów. Olejek do twarzy Róża Japońska i Szafran z Orientany to źródło niezbędnych kwasów tłuszczowych z olejów, dlatego jest idealny do olejowania włosów.