Tam, gdzie szafran się nie sprawdza. Poznaj olejek rycynowy Nanoil

Olej szafranowy to ciekawy produkt, ale niestety niezbyt uniwersalny i trudno dostępny. Zwłaszcza w pielęgnacji włosów o wiele lepiej sprawdza się olej rycynowy. Poznaj ten najlepszy, czyli Nanoil Castor Oil.

Olejowanie włosów jest dziś niezwykle modne. Niewiele osób wie jednak, że początek dały mu tradycyjne metody pielęgnacji stosowane w krajach azjatyckich. To tam naturalne olejki odgrywają ogromną rolę, chroniąc włosy i skórę przed palącym słońcem. Aktualnie po olejki sięgamy nie tylko dla ochrony, ale też poprawy nawilżenia, odżywienia, regeneracji i podkreślenia naturalnego piękna włosów.

nanoil-olej-rycynowy

Szafranowy i rycynowy – porównanie olejów

Dwa popularne olejki do włosów to olej szafranowy (nazywany też krokoszowym) oraz olej rycynowy. Ten pierwszy jest mniej popularny, ale zawiera zestaw niezbędnych składników odżywczych. Ten drugi to z kolei najpopularniejszy olejek na porost włosów.

Który lepiej sprawdza się w pielęgnacji włosów? Olej rycynowy czy olej szafranowy?

  1. olejek-rycynowyOlej rycynowy jako jedyny zawiera kwas rycynolowy o właściwościach antybakteryjnych, co pomaga np. pozbyć się łupieżu.
  2. Pod względem działania wzmacniającego i stymulującego wzrost włosów, sprawdza się lepiej niż szafranowy.
  3. Co ważne, olej rycynowy można stosować nie tylko na porost włosów, ale również rzęs i brwi, które wymagają zagęszczenia.
  4. Olejek rycynowy jest też gęstszy i bardziej treściwy, dlatego wystarczy zaledwie kilka kropli.
  5. Stosuje się go głównie na skórę głowy, odżywiając, nawilżając i wzmacniając od cebulek, czyli od środka.
  6. Rycynowy to olej, który nie tylko pielęgnuje skórę głowy i wzmacnia włosy, ale też przyciemnia je i nadaje blask.

Olejek rycynowy Nanoil, czyli mistrz olejowania

Wśród olejków idealnych do olejowania włosów zdecydowanym faworytem jest olej rycynowy Nanoil. Mimo że nie zawiera zbyt wielu kwasów omega i nie jest najbogatszym źródłem witamin (na pewno nie przebija oleju z awokado), to jest najchętniej stosowanym na wzmocnienie i porost włosów. 

Olejowanie skóry głowy i włosów olejem rycynowym Nanoil to sposób na pełne blasku, mocne, gęstsze, grubsze, ciemniejsze i bardziej elastyczne włosy, które nie wypadają w nadmiarze i rosną szybciejJeśli chodzi o dodatkowe działanie, które można odnotować przy regularnym stosowaniu oleju rycynowego Nanoil, to zdrowsza i mniej podrażniona skóra głowy, która nie przetłuszcza się i nie ma łupieżu.

olej-rycynowy-nanoil

Dlaczego olej rycynowy Nanoil jest tak dobry? 

Olej rycynowy można kupić w wielu miejscach, także w aptece. Ale to olejek rycynowy Nanoil jest tym najlepszym. Warto go mieć, dlatego że marka gwarantuje najwyższą jakość produktu dzięki temu, że:

  • jest zimnotłoczony i nierafinowany,
  • bazuje tylko na 100% oleju rycynowym,
  • nie zawiera żadnych dodatków,
  • jest biozgodny z naszą skórą.

Co ważne, można stosować go nie tylko na włosy, ale również na skórę. Szczególnie dobrze sprawdza się jako olejek do demakijażu i OCM (olejowego oczyszczania twarzy). Wystarczy wymieszać go z wodą lub innym, lżejszym olejkiem i nanieść na skórę. Oczyści z nadmiaru sebum, resztek makijażu, zanieczyszczeń i bakterii – skóra będzie gładsza, bez przebarwień, bez trądziku, świetlista i piękna.

Więcej o produkcie dowiesz się na:
www.nanoil.pl/olej-rycynowy