Olejek szafranowy, olejek krokoszowy, czyli czym olejować włosy, aby były piękne?

Olejek z krokosza barwierskiego (Carthamus Tinctorius Seed Oil) często mylony jest z bardzo ekskluzywnym i drogim oraz trudno dostępnym olejkiem szafranowym: Saffron (Crocus Sativus) Essential Oil

Dzieje się tak, ponieważ olejek krokoszowy – wytłaczany na zimno z nasion krokosza barwierskiego – pochodzi z kwiatu, którego płatki są cienkie i podłużne, przypominające wyglądem szafran. Z tego względu olejek krokoszowy jest określany jako kosmetyczny olej szafranowy. Zasadnicza różnica między tymi olejkami polega na tym, że o ile ten z nasion krokosza jest typowym olejkiem naturalnym, o tyle olej szafranowy to po prostu eteryczna substancja, która powstaje przez moczenie szafranu w innym oleju, czyli przez macerowanie. Olejek szafranowy jest ekskluzywny i drogi, zaś krokoszowy niedrogi i ogólnie dostępny, a dodatkowo o wiele lepiej sprawdza się podczas pielęgnacji włosów (jego niewątpliwą zaletą jest to, że zapobiega wypadaniu włosów). Olej krokoszowy dba również o poziom nawilżenia włosów i skóry, oraz zapobiega utracie wody z wnętrza kosmyków. Jest idealnym olejkiem do włosów cienkich, osłabionych, potrzebujących regeneracji i odżywienia, matowych i łamliwych. Olejek szafranowy to z kolei silnie działające antidotum na starzenie się i siwienie włosów. Zadba o również o skórę i pomoże wygładzić zmarszczki.

Zarówno olejek krokoszowy, jak i szafranowy to naturalne substancje o wielkiej mocy odmładzającej, nawilżającej i ochronnej, jednak do pielęgnacji włosów zalecany jest przede wszystkim olejek korokoszowy. Z jego pomocą dobrze jest wykonywać olejowanie włosów, czyli aplikować olejek zarówno na pasemka, jak i na skórę głowy. Olejek krokoszowy nie jest jednak jedynym, który powstrzyma wypadanie włosów. Niezastąpiony w tym zakresie jest również olej rycynowy, cedrowy, z nasion czarnuszki, marakuja. Idealnym rozwianiem jest stosowanie odpowiednio dobranych mieszanek olejków do włosów – połączenie ich niezwykłych właściwości spotęguje ich działanie na włosach. Dobrze jest również zawracać uwagę na szampony i odżywki do włosów, w których skład wchodzą naturalne olejki. Jedno jest pewne: od momentu kiedy cały świat przekonał się o mocy i sile olejków do włosów, nie powinno ich zabraknąć w żadnej kobiecej łazience. W wyborze najlepszych produktów z olejkami do włosów z całą pewnością pomogą poniższe opisy:

Olejek do włosów Nanoil

Olejek do włosów Nanoil z naaturalnymi olejkami

Każdy z trzech rodzajów olejku do włosów Nanoil (dostępne są trzy wersje Nanoil – każda dobrana do konkretnej porowatości i struktury włosów, każda o innej zawartości naturalnych olejków) jest rewelacyjnie działającą, upiększającą i regenerującą miksturą działającą zarówno na zewnętrzne struktury włosów (aby je wygładzić, zabezpieczyć i upiększyć), jak i we wnętrzu włosa, aby naprawić uszkodzenia, np. zerwane wiązania i mostki siarczkowe włosa, wzmocnić go i poprawić stan cebulek. Olejek do włosów Nanoil ma odpowiednio dobrane do struktury i rodzaju włosów olejki, których działanie wspomagane jest przez szereg substancji pielęgnujących, upiększających i regenerujących (często są to składniki stanowiące budulec włosa, albo zmiękczające i nadające jedwabistą miękkość). Nanoil to jednak coś więcej niż upiększanie i odżywianie włosów. Zawiera on bowiem dwie substancje hamujące wypadanie włosów i przyspieszające ich wzrost, które dodatkowo zagęszczają fryzurę i sprawiają, że nabiera ona objętości.

Botanicals Fresh Care L’oreal – linia do pielęgnacji włosów z krokoszem

Omawiany we wstępie olejek krokoszowy króluje z wydanej niedawno serii Botanicals Fresh Care od L’oreal. W skład wchodzi szampon, balsam, maska do włosów oraz specjalna pomada dyscyplinująca włosy. Cała linia przeznaczona jest do włosów suchych i zniszczonych, którym brak nawilżenia, elastyczności i witalności. Regularnie stosowane produkty z serii Botanicals Fresh Care sprawią, że włosy nie będą niszczały na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji, słońca czy gorącego nawiewu suszarki. Kosmetyki nie zawierają sztucznych barwników i parabenów, a materiały, z których wykonano opakowania, są z biodegradowalnych substancji i mogą być poddane recyklingowi. Seria L’oreal zawierająca olejek krokoszowy sprawia, że włosy zyskują elastyczność dzień po dniu, przestają się przesuszać, zyskują miękkość, elastyczność i blask. Botanicals Fresh Care L’oreal to świetna linia pielęgnacyjna, która stanowi dobre tło do olejowania włosów za pomocą naturalnych olejków. Olejek krokoszowy bardzo wspomoże kurację dla włosów suchych, zniszczonych i wysokoporowatych. Ten typ włosa oprócz absolutnie wymaganego olejowania włosów wymaga również codziennej, stałej porcji nawilżenia i odżywienia oraz ochrony, jaką świetnie zapewnia olejek krokoszowy.